Kawah Producent Kotłów C.O.

KOTŁY GRZEWCZE C.O.

Image not available
Image not available

PELLET, EKOGROSZEK, 5 KLASA

Firma Kawah to renomowany producent kotłów C.O. najwyższej jakości. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kotłów automatycznych z podajnikiem na ekogroszek oraz biomasę (pellet). Aby spełnić Państwa oczekiwania i wymagania z pełną starannością i dokładnością wykonujemy nasze kotły.

Produkowany przez Nas model kotła KAWAH KDC BIO PELL jest zdobywcą nagrody za najlepszy produkt na "TARGACH DOM i OGRÓD", które odbyły się w Kielcach w 2016 roku, natomiast kocioł KAWAH BIO PELL CLOVER został wyróżniony tą samą nagrodą w roku 2017.

PELLET - EKOGROSZEK 5 KLASA

Kawah Producent Kotłów C.O.

Kotły 5 klasa o mocy od 15 do 30 kW

Kotły 5 klasa od 15 do 30 kW

Zalety pieców na ekogroszek

Właściciele nowoczesnych domów coraz częściej decydują się na zainstalowanie ekologicznego urządzenia grzewczego. W tej roli doskonale sprawdzi się piec na ekogroszek, który znacząco ogranicza emisję szkodliwych pyłów, a dodatkowo jest łatwy w obsłudze i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jakie jeszcze korzyści można czerpać z pieców na ekogroszek?

Czym jest ekogroszek?

Jest to paliwo stałe, produkowane z węgla kamiennego lub brunatnego. Dlaczego jest „eko”? Ponieważ podlega wszystkim narzuconym przez Unię Europejską restrykcjom w zakresie wytwarzania szkodliwych pyłów. Ma minimalną zawartości siarki, a podczas spalania nie produkuje zbyt dużej ilości popiołu (jak ma to miejsce w przypadku węgla), więc w minimalnym stopniu przyczynia się do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Korzyści z ogrzewania ekogroszkiem

W czasach negatywnego wpływu człowieka na naturalne środowisko, na producentach wymusza się wprowadzanie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych stosowanych w kotłach. Pierwszą zaletą korzystania z ekogroszku jest więc niewątpliwie niska emisyjność pyłów do atmosfery w porównaniu z olejem lub zwykłym węglem.

Inną kwestią jest wygoda użytkowania. Piec na ekogroszek zapewnia optymalną temperaturę w domu. Po odpowiedniej regulacji, proces ogrzewania jest już przeprowadzany automatycznie, równomiernie i ciągle. Obsługa manualna jest ograniczona wyłącznie do cotygodniowego zasypania podajnika odpowiednią ilością paliwa.

Kotły na ekogroszek nowej generacji charakteryzują się zautomatyzowanym działaniem. Obsługa takiego pieca to stosunkowo łatwe zadanie. Z kotłem retorowym bez problemu poradzi sobie każdy właściciel domu. Zautomatyzowanie procesu podawania paliwa pozwala na zachowanie jego równomierności i ciągłości, co zapewnia użytkownikowi dużą wygodę. Prosta obsługa kotła sprowadza się do zasypania podajnika odpowiednią ilością paliwa mniej więcej raz na tydzień.

Jaki kocioł na ekogroszek?

Wybór pieców na ekogroszek jest obecnie bardzo szeroki, choć oczywiście najlepiej skłonić się ku ofercie zaufanego producenta np. Kawah. Do grupy najbardziej rekomendowanych produktów należą nowoczesne kotły z podajnikiem, które podlegają rygorystycznym normom emisyjnym PN-EN 303-5:2012. Jeśli nie wiesz, na jaki kocioł się zdecydować, najlepiej przed zakupem skonsultuj się z przedstawicielem obsługi klienta na stronie Kawah. Specjalista pomoże Ci w doborze urządzenia.

Facebook

INFOLINIA KAWAH tel. +48 512 374 149 | Czynna w godzinach 8:00-16:00