Kawah Producent Kotłów C.O.

KOTŁY GRZEWCZE C.O.

Image not available
Image not available

PELLET, EKOGROSZEK, 5 KLASA

Firma Kawah to renomowany producent kotłów C.O. najwyższej jakości. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kotłów automatycznych z podajnikiem na ekogroszek oraz biomasę (pellet). Aby spełnić Państwa oczekiwania i wymagania z pełną starannością i dokładnością wykonujemy nasze kotły.

Produkowany przez Nas model kotła KAWAH KDC BIO PELL jest zdobywcą nagrody za najlepszy produkt na "TARGACH DOM i OGRÓD", które odbyły się w Kielcach w 2016 roku, natomiast kocioł KAWAH BIO PELL CLOVER został wyróżniony tą samą nagrodą w roku 2017.

PELLET - EKOGROSZEK 5 KLASA

Kawah Producent Kotłów C.O.

Kotły 5 klasa o mocy od 15 do 30 kW

Kotły 5 klasa od 15 do 30 kW

Montaż pieca grzewczego krok po kroku

Zapewnienie odpowiedniego docieplenia budynku jest niezwykle istotne. Najczęściej oznacza to instalację centralnego ogrzewania. W praktyce najczęściej wybiera się piece na paliwo stałe, a więc drewno, węgiel lub pellet. Wskazane działanie cieszy się popularnością ze względu na niski koszt, a także łatwość montażu. Prace można bowiem przeprowadzić samodzielnie.

Montaż pieca na paliwa stałe

Kocioł na paliwo stałe to prosty sprzęt, dlatego nie trzeba zatrudniać specjalisty do przeprowadzenia tego zadania. Jednakże urządzenia tego typu mają sterownik, pompę obiegową, a także wentylator, co wymaga posiadania wiedzy elektrycznej. Przed przeprowadzeniem montażu instalator powinien sprawdzić, czy wnętrze przeznaczone do maszyny ma wymiary zapewniające łatwy dostęp do obsługi pieca. Czasami prace trzeba rozpocząć od wykonania fundamentu, na którym stanie określone urządzenie.

Później trzeba podłączyć piec grzewczy do przewodu dymowego i instalacji grzewczej. Specjalista musi zabezpieczyć instalację przed zbytnim wzrostem ciśnienia. Elementem, który przeznaczono do tego jest najczęściej otwarte naczynie grzewcze. Gdy dojdzie do zbytniego wzrostu temperatury, nadmierna ilość wody zostanie przetransportowana do kanalizacji. Zostaje już tylko podłączenie sterownika, pozostałego osprzętu i przepłukanie, napełnienie, a także odpowietrzenie systemu.

O czym należy pamiętać przy instalacji pieca grzewczego?

Instalowanie pieca w piwnicy wymaga zweryfikowania zawilgocenia pomieszczenia. Zdarza się, że w starszych budynkach podczas opadów woda dostaje się do wskazanego wnętrza. Jest to ważne, gdyż cykliczne zalewanie może przyczyniać się do przyspieszonej korozji urządzenia. Co więcej, istnieje niebezpieczeństwo porażenia prądem, gdyż komponent zasila się napięciem 230 V.

Facebook

INFOLINIA KAWAH tel. +48 512 374 149 | Czynna w godzinach 8:00-16:00