Kawah Producent Kotłów C.O.

KOTŁY GRZEWCZE C.O.

Image not available
Image not available

PELLET, EKOGROSZEK, 5 KLASA

Firma Kawah to renomowany producent kotłów C.O. najwyższej jakości. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kotłów automatycznych z podajnikiem na ekogroszek oraz biomasę (pellet). Aby spełnić Państwa oczekiwania i wymagania z pełną starannością i dokładnością wykonujemy nasze kotły.

Produkowany przez Nas model kotła KAWAH KDC BIO PELL jest zdobywcą nagrody za najlepszy produkt na "TARGACH DOM i OGRÓD", które odbyły się w Kielcach w 2016 roku, natomiast kocioł KAWAH BIO PELL CLOVER został wyróżniony tą samą nagrodą w roku 2017.

PELLET - EKOGROSZEK 5 KLASA

Kawah Producent Kotłów C.O.

Kotły 5 klasa o mocy od 15 do 30 kW

Kotły 5 klasa od 15 do 30 kW

Mechanizm działania pieców z podajnikiem

Nowoczesny piec centralnego ogrzewania powinien oferować nie tylko efektywne spalanie, niskie koszty ogrzewania i być przyjazny dla środowiska. Ważne jest również, by był wygodny w obsłudze i nie wymagał wykonywania zbyt wielu czynności. Producenci stosują różne metody poprawiania walorów użytkowych swoich urządzeń. Jednym z najlepszych pomysłów są piece z podajnikiem. Dzięki swojej funkcjonalności urządzenia tego typu zapewniają bardzo duży komfort, sprawiając, że ich użytkownicy bardzo rzadko odwiedzają kotłownię, a czynności obsługowe nie sprawiają im żadnej trudności. Sprawdźmy, jak funkcjonują piece z podajnikiem.

Piec z podajnikiem jest urządzeniem, które samo pobiera potrzebną ilość paliwa. Dzięki wbudowanym czujnikom i zaawansowanym sterownikom cały proces odbywa się automatycznie i jest dostosowany do warunków pracy pieca. Elektronika dba o dopasowanie dawki paliwa i potrzebnej do jej optymalnego spalenia ilości powietrza.

Jak jest zbudowany piec z podajnikiem?

Najważniejszym elementem pieca z podajnikiem jest pojemny zbiornik opału. Najczęściej jest on umieszczony z boku lub na górze urządzenia. Do niego użytkownik wsypuje odpowiednią ilość pelletu lub ekogroszku – w zależności od typu urządzenia. Niektóre zbiorniki są wyposażone w specjalne czujniki ilości opału. W razie, gdy poziom paliwa jest niski, sterownik pieca może przesyłać odpowiedni komunikat do panelu regulatora pokojowego, służącego do zdalnego ustawiania parametrów pracy.

Drugim istotnym elementem urządzenia jest sam podajnik. Zwykle jest to specjalny ślimak, który podaje określoną przez sterownik ilość paliwa wprost do komory spalania i umieszczonego tam palnika. Mechanizm podajnika jest napędzany silnikiem elektrycznym, a ślimak obracając się, przenosi bryłki węgla lub granulki pelletu.

Podajniki są zawsze wyposażone w zabezpieczenia przeciwpożarowe. Zapobiegają one kontaktowi zgromadzonego w zasobniku opału z płomieniem w rozgrzanej komorze pieca.

Wszystkie pozostałe elementy urządzenia są w przypadku pieca z podajnikiem identyczne, co w konstrukcji pozbawionej tego udogodnienia.

Dzięki zautomatyzowanym podajnikom komfort obsługi pieca zbliża się do tego, jaki oferują znacznie droższe w użytkowaniu piece na gaz lub olej.

Facebook

INFOLINIA KAWAH tel. +48 512 374 149 | Czynna w godzinach 8:00-16:00