Kawah Producent Kotłów C.O.

KOTŁY GRZEWCZE C.O.

Image not available
Image not available

PELLET, EKOGROSZEK, 5 KLASA

Firma Kawah to renomowany producent kotłów C.O. najwyższej jakości. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kotłów automatycznych z podajnikiem na ekogroszek oraz biomasę (pellet). Aby spełnić Państwa oczekiwania i wymagania z pełną starannością i dokładnością wykonujemy nasze kotły.

Produkowany przez Nas model kotła KAWAH KDC BIO PELL jest zdobywcą nagrody za najlepszy produkt na "TARGACH DOM i OGRÓD", które odbyły się w Kielcach w 2016 roku, natomiast kocioł KAWAH BIO PELL CLOVER został wyróżniony tą samą nagrodą w roku 2017.

PELLET - EKOGROSZEK 5 KLASA

Kawah Producent Kotłów C.O.

Kotły 5 klasa o mocy od 15 do 30 kW

Kotły 5 klasa od 15 do 30 kW

Jakie są rodzaje kotłów grzewczych?

System centralnego ogrzewania wymaga stosowania urządzenia, które będzie w stanie wytworzyć wystarczającą ilość ciepła do podgrzania wody krążącej w całej instalacji. Istnieje wiele rodzajów kotłów i paliw, które mogą być w nich stosowane. Produkuje się kotły gazowe czy spalające olej opałowy. Ze względów ekonomicznych większą popularnością cieszą się jednak kotły grzewcze opalane paliwami stałymi, czyli węglem kamiennym lub drewnem w różnych postaciach od całych polan, przez brykiet, aż po pellet drewniany. Najchętniej kupowanymi urządzeniami są właśnie kotły pelletowe oraz te, które do wytworzenia energii używają ekogroszku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kotły pelletowe

Kotły pelletowe są uważane za bardzo ekologiczne źródło ogrzewania, ponieważ wykorzystują drewno ze specjalnie hodowanych plantacji, z którego jest produkowany pellet. Są to niewielkie granulki produkowane dzięki prasowaniu drobno zmielonego drewna. Pellet ma dość wysoką wartość energetyczną, a po spaleniu nie zostawia dużej ilości popiołu. Jest też dość lekki w stosunku do swej objętości, więc łatwo go dosypywać.

Kotły na pellet to bardzo efektywne i nowoczesne urządzenia. Są wyposażone w pojemne zbiorniki paliwa, które jest przenoszone za pomocą automatycznych podajników wprost do palnika. Automatyka kotła dobiera optymalną ilość paliwa oraz potrzebnego do spalania powietrza w zależności od temperatury, jaką ma osiągnąć kocioł.

Kotły pelletowe są wygodne w obsłudze i mają bardzo zaawansowane sterowanie, które pozwala na zaprogramowanie różnych funkcji urządzenia w zależności od preferencji użytkownika. Bez trudu można np. ustawić inną temperaturę na dni robocze, a inną na weekendy.

Kotły na ekogroszek

Kotły na ekogroszek oferują możliwość spalania węgla kamiennego w sposób maksymalnie przyjazny dla środowiska. Dzięki różnym innowacyjnym rozwiązaniom emitują śladowe ilości zanieczyszczeń, w pełni zgodne z obowiązującymi regulacjami w zakresie ochrony środowiska. Zaletą kotłów na ekogroszek jest możliwość korzystania ze stosunkowo niedrogiego paliwa o bardzo wysokiej kaloryczności.

Kotły na ekogroszek oferują również duży komfort obsługi dzięki zasobnikom opału i sprawnie działającym podajnikom ślimakowym. Dzięki wydajnym palnikom retortowym węgiel może być spalany w optymalnie dobranej temperaturze, a zmagazynowana w nim energia w pełni wykorzystana.

Facebook

INFOLINIA KAWAH tel. +48 512 374 149 | Czynna w godzinach 8:00-16:00