Kawah Producent Kotłów C.O.

KOTŁY GRZEWCZE C.O.

Image not available
Image not available

PELLET, EKOGROSZEK, 5 KLASA

Firma Kawah to renomowany producent kotłów C.O. najwyższej jakości. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji kotłów automatycznych z podajnikiem na ekogroszek oraz biomasę (pellet). Aby spełnić Państwa oczekiwania i wymagania z pełną starannością i dokładnością wykonujemy nasze kotły.

Produkowany przez Nas model kotła KAWAH KDC BIO PELL jest zdobywcą nagrody za najlepszy produkt na "TARGACH DOM i OGRÓD", które odbyły się w Kielcach w 2016 roku, natomiast kocioł KAWAH BIO PELL CLOVER został wyróżniony tą samą nagrodą w roku 2017.

PELLET - EKOGROSZEK 5 KLASA

Kawah Producent Kotłów C.O.

Kotły 5 klasa o mocy od 15 do 30 kW

Kotły 5 klasa od 15 do 30 kW

Dlaczego warto inwestować w piece ekologiczne?

Wybór właściwego pieca to poważna decyzja, ponieważ koszty ogrzewania bywają bardzo znaczącą pozycją w domowym budżecie. Wśród urządzeń do produkcji ciepła jest wiele takich, które są określane jako piece ekologiczne. Choć troska o środowisko jest ważna, to czy tego rodzaju konstrukcje stanowią dobrą ofertę dla osób poszukujących pieca centralnego ogrzewania? Przyjrzyjmy się bliżej, co kryje się za tym pojęciem i sprawdźmy, czy taka inwestycja przyniesie nam korzyści.

Czyste powietrze

Piece ekologiczne to urządzenia, które ograniczają emisję szkodliwych substancji powstających przy spalaniu paliw stałych – węgla i drewna. Dzięki różnym rozwiązaniom konstrukcyjnym sprzęt tego rodzaju spełnia bardzo wyśrubowane normy dotyczące czystości emitowanych spalin. Jest zaliczany do urządzeń klasy 5 i ma znak EcoDesign. Instalując piec ekologiczny, dbamy o czystość powietrza i powodujemy znikome zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dużo ciepła

Piece ekologiczne z certyfikatem EcoDesign to jednak nie tylko dbałość o środowisko. Urządzenia, którym przyznano znak EcoDesign, uzyskują bardzo wysoka wydajność energetyczną. To znaczy, że wykorzystują bardzo dużą ilość energii zgromadzonej w opale i zamieniają ją na pozyskiwane ciepło. Dzięki specjalnej konstrukcji pieców, która umożliwia m.in. bardzo precyzyjne dobieranie dawek paliwa i powietrza, drewno w postaci pelletu lub ekorgoszek są spalane w optymalnej temperaturze. Możliwy jest np. również odbiór ciepła ze spalin. Wszystko to sprawia, że piece tego typu są bardzo wydajne.

Niskie koszty użytkowania

Dobre wykorzystanie energii oznacza dla użytkownika niski koszt ogrzewania pomieszczeń. Nowoczesne ekologiczne piece pelletowe lub opalane ekogroszkiem wykorzystują zaawansowane sterowniki, które pozwalają na dokładne monitorowanie stanu urządzeń. Dzięki temu można bez trudu zaplanować, w jakich godzinach i z jaką wydajnością piec ma pracować. W ten sposób nie ogrzewamy np. pustego domu i mnie marnujemy energii.

Nowoczesna konstrukcja i wygodna obsługa

Piece ekologiczne to najnowsze konstrukcje opracowywane przez producentów. Mają zatem wiele rozwiązań, które ułatwiają obsługę. Są wyposażone w pojemne zasobniki paliwa i zautomatyzowane podajniki, dzięki czemu nie musimy zbyt często dosypywać opału. Zwykle mają bardzo wygodne systemy odpopielania oraz pozwalają na zdalny monitoring swego stanu.

Facebook

INFOLINIA KAWAH tel. +48 512 374 149 | Czynna w godzinach 8:00-16:00